У фокусі: Сонячна енергетика для України - потенціал та перешкоди

Енергетика 17.06.2024    17:22

Україна має великий невикористаний потенціал у використанні сонячної енергії. Нове дослідження BE, проведене за дорученням Грінпіс, показує шляхи та можливості, а також перешкоди на шляху до розвитку сонячної енергетики.

Передумови

За роки, що передували початку російської агресії, частка сонячної енергетики в загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні вже значно зросла - з 5,9 ГВт у 2018 році до 8,06 ГВт у 2022 році - зростання потужності сонячної генерації склало майже 37%. Подальше розширення сонячної генерації має важливе значення для досягнення кліматичних цілей. Але на користь сонячної енергетики говорять не лише міркування захисту клімату. Триваючі російські атаки на стаціонарну енергетичну інфраструктуру роблять необхідними децентралізовані альтернативи, в яких сонячна енергетика відіграватиме ключову роль. Виходячи з цього, ми аналізуємо, як значне розширення сонячної генерації може бути інтегровано в українську енергосистему. Ми провели це дослідження на замовлення Грінпіс.

Методологія та результати
На основі техніко-економічного моделювання ми визначили оптимальну частку сонячної енергетики на період 2027-30 років. Результати показують, що 9,2 ГВт потужностей сонячної генерації можуть бути інтегровані в українську енергосистему до 2027 року, а до 2030 року - до 14 ГВт. Це відповідає збільшенню на 8,4 ГВт порівняно з поточними потужностями і вимагає інвестицій на загальну суму майже 5 млрд євро.

У дослідженні також проаналізовано технічні та економічні перешкоди, які наразі все ще заважають розширенню сонячної енергетики. До них відносяться бар'єри для входу на ринок, відсутність стимулів для інвесторів, регуляторні перешкоди та високі інвестиційні витрати.

Перспективи
На основі нашого аналізу ми можемо стверджувати, що Україна має великий потенціал для розміщення сонячних електростанцій. Однак для реалізації цього потенціалу необхідно вжити низку заходів. До них відносяться

- Інвестиції в електроенергетичну інфраструктуру
- Зменшення інвестиційних витрат
- лібералізація ринку електроенергії
- Зміцнення державних фінансів
- Підтримка кінцевих споживачів

У нашому дослідженні ми детально аналізуємо окремі заходи.

Теги:   Сонячна енергетика Переглядів:   226

Читайте також:

17.07

ТРЦ Respublika Park переходить на імпортну електроенергію

16.07

Ignitis Gamyba передасть Україні обладнання Вільнюської ТЕЦ-3 для відновлення енергетичної інфраструктури

15.07

Голова Українсько-азербайджанської бізнес-асоціації: COP29 відіграє ключову роль у розвитку зеленої енергетики в Азербайджані