Норвегія виділяє Україні 103 мільйони доларів на забезпечення електроенергією

Енергетика 16.06.2024    14:36

Норвегія заявила, що вже ухвалено рішення про те, що 120 мільйонів крон з 1,1 мільярда крон підуть на ремонт у Харківській області, яка останнім часом особливо сильно постраждала від російських атак.

Норвегія виділить Україні 1,1 мільярда крон (103 мільйони доларів) на ремонт енергетичної інфраструктури та забезпечення електропостачання країни перед наступною зимою, оголосила країна в неділю, 16 червня. "Росія проводить масовані, систематичні атаки, щоб паралізувати енергосистему, але українці працюють день і ніч, щоб забезпечити населення електроенергією", - йдеться в заяві прем'єр-міністра Йонаса Гара Сторе.

За новими оцінками, понад 50 % потужностей з виробництва електроенергії в Україні було зруйновано, заявив уряд. "Ми ведемо тісний діалог з Україною про те, як вона може найефективніше використовувати ці кошти. Самі українці краще за всіх розуміють, що потрібно", - сказав Сторе, додавши, що важливо почати ремонт інфраструктури до настання зими.

Норвегія повідомила, що вже ухвалено рішення про те, що 120 мільйонів крон підуть на ремонт у районі Харкова, який останнім часом особливо сильно страждає від російських атак. Сонячні панелі встановлять у семи пологових будинках та операційних у Харківській області, йдеться в заяві Сторе, яку опублікували під час його участі в мирному саміті щодо України у Швейцарії.

У 2022 році Норвегія виділила українському енергетичному сектору 2,1 мільярда крон, а минулого року - 1,9 мільярда крон. Скандинавська країна взяла на себе зобов'язання надати Україні 75 мільярдів крон у вигляді військової та цивільної допомоги на п'ятирічний період 2023-2027 років, причому кошти виділятимуть щороку відповідно до потреб України.

Джерело: https://www.lemonde.fr/en/international/article/2024/06/16/norway-gives-103-million-to-ukraine-to-secure-electricity_6674925_4.html

Теги:   електроенергія Норвегія Переглядів:   240

Читайте також:

17.07

ТРЦ Respublika Park переходить на імпортну електроенергію

16.07

Ignitis Gamyba передасть Україні обладнання Вільнюської ТЕЦ-3 для відновлення енергетичної інфраструктури

15.07

Голова Українсько-азербайджанської бізнес-асоціації: COP29 відіграє ключову роль у розвитку зеленої енергетики в Азербайджані