Парламент ПАР переобрав Сіріла Рамафосу на посаду президента країни

Ринки 15.06.2024    14:35

Парламент ПАР переобрав Сіріла Рамафосу на посаду президента країни після укладення угоди про коаліцію між правлячим Африканським національним конгресом (АНК) та опозиційними партіями, повідомляє BBC у суботу.

Новий уряд національної єдності об'єднує АНК пана Рамафоси, правоцентристський Демократичний альянс (ДА) і дрібніші партії.

У своїй промові пан Рамафоса привітав нову коаліцію і сказав, що виборці очікують від лідерів "дій і спільної роботи на благо всіх жителів нашої країни".

Національна асамблея до пізнього вечора засідала для голосування, щоб підтвердити, хто матиме владу в новій адміністрації. Раніше угоду було укладено після кількох тижнів спекуляцій про те, з ким АНК співпрацюватиме після того, як на виборах минулого місяця вперше за 30 років втратив свою парламентську більшість.

АНК отримав 40% голосів, тоді як ДА посіла друге місце з 22%.

Генеральний секретар АНК Фікіле Мбалула назвав угоду про коаліцію "чудовим кроком".

Це означає, що пан Рамафоса, який змінив Джейкоба Зуму на посаді президента і лідера АНК після запеклої боротьби за владу в 2018 році, зміг зберегти владу. Наступним кроком Рамафоси стане розподіл посад у кабінеті міністрів, до якого увійдуть члени ДА.

Виступаючи перед законодавцями в п'ятницю в Кейптауні, Джон Стінхьюзен, лідер ДА, сказав: "Сьогодні історичний день для нашої країни, і я думаю, що це початок нової глави".

Національна асамблея також привела до присяги спікера від АНК, а пост віце-спікера дістався ДА.

Раніше аналітичний центр Experts Club презентував аналітичний матеріал щодо найважливіших виборів у країнах світу у 2024 році, детальніше відео аналіз доступний тут - https://youtu.be/73DB0GbJy4M?si=eGb95W02MgF6KzXU

Підписатися на ютуб канал Experts Club можна тут - https://www.youtube.com/@ExpertsClub

Теги:   Президент Парламент ПАР Experts Club Рамафосу Переглядів:   201

Читайте також:

14.07

"ВУСО" страхуватиме автотранспорт "Кіровоградобленерго" за ОСЦПВ

14.07

Посол Франції зустрівся з українськими атлетами і пара атлетами

14.07

"ВУСО" страхуватиме автотранспорт "Кіровоградобленерго" за ОСЦПВ