Кількість компаній у США і Канаді, які зазнали кіберздирства, досягла нового рекорду

Ринки 13.06.2024    11:51

Кількість компаній у США і Канаді, які зазнали кіберздирства, сягнула рекордних показників у 2023 році, з безпрецедентними вимогами викупу, наголошується у звіті "Програми-здирники: постійна проблема в претензіях з кіберстрахування" глобального страхового брокера Marsh, повідомляється на його сайті.

При цьому наголошується, що проте, у міру того, як кіберзлочинці стають дедалі сміливішими у своїх запитах, дедалі більша кількість компаній відмовляються платити.

Загалом 21% клієнтів Marsh повідомили про кіберподії 2023 року, переважна більшість із яких були заявами про конфіденційність і системними атаками, що призводять до несанкціонованого доступу і потенційно розкритих даних.

За словами Marsh, цей показник залишався доволі стабільним упродовж останніх п'яти років - між 16% і 21% - що частково свідчить про те, що кіберконтроль компаній йде в ногу зі зростаючою складністю і частотою кібератак.

Однак у 2023 році до Marsh надійшло повідомлення про рекордні 282 випадки вимагання, що на 64% більше, ніж у 2022 році. Незважаючи на те, що програми-здирники становлять лише 17% від усіх поданих кіберзлочинів, програми-здирники залишаються головною проблемою для організацій, з огляду на їхню збільшену частоту, витонченість і потенційну серйозність.

Дійсно, середній розмір вимоги про викуп зріс до 20 мільйонів доларів у 2023 році з 1,4 мільйона доларів, тоді як середній розмір здійсненого платежу становив 6,5 мільйона доларів, що відображає ефективність переговорів про вимагання, зазначає Marsh у звіті.

Тільки 23% його клієнтів, які постраждали від кіберздирства у 2023 році, заплатили викуп. Більшість (77%) відмовилися, що відображає зростаючу тенденцію. У 2021 році тільки 37% клієнтів Marsh відхилили вимоги кіберзлочинців.


 

Теги:   США Канада кібервимагання Переглядів:   168

Читайте також:

07.12

Одеська митниця оголосила тендер на ОСЦПВ вартістю 60 тис. грн

07.12

Ecolab збільшила розмір квартальних дивідендів на 14%

06.12

Ulta Beauty отримала виручку вищу за очікування, поліпшила прогноз, акції злетіли на 12%