«Каметсталь» встановила новий нагнітач доменного газу для зниження енергоспоживання

Енергетика Металургія 30.05.2024    16:20

Завод «Каметсталь» гірничо-металургійної групи «Метінвест», створений на потужностях Дніпровського металургійного комбінату (ДМК, Кам'янське Дніпропетровської обл.), у співпраці з YASNO Energy Efficiency встановив новий одноступінчастий нагнітач, робота якого дає змогу знизити енергоспоживання та скоротити експлуатаційні витрати комбінату в процесі нагнітання доменного газу на газовивищувальній (ГП) станції №6.

Згідно з інформацією підприємства, нова газодувка, яка відіграє ключову роль у технологічному процесі транспортування доменного газу необхідних параметрів продуктивності та тиску для прокатників, має середнє споживання електроенергії, з урахуванням ККД електродвигуна та системи управління, 200 кВт-год. Регулювання продуктивності та тиску забезпечується завдяки встановленому спрямовуючому апарату та частотному перетворювачу напругою 0,4 кВ. Системи АСУТП розроблені індивідуально на базі контролера Siemens для роботи в автоматичному режимі в зазначеному діапазоні продуктивності.

При цьому уточнюється, що погодинне електроспоживання попереднього обладнання становило в середньому 650 кВт-год. За номінальної потужності 850 кВт-год воно вимагало регулювання необхідних параметрів вручну, через що також знижувалася стабільність підтримання потрібної продуктивності параметрів і тиску доменного газу в діючих магістралях, якими він транспортується до нагрівальних печей трубозаготівельного стану.

Сучасний нагнітач європейського виробництва встановлено на діючому промисловому майданчику. Завдяки оптимальним рішенням, впровадженим енергетиками підприємства було використано максимальну кількість наявного технологічного обладнання. Фахівці-підрядники, одночасно з демонтажем попереднього обладнання, перенесли діючі комунікації, реконструювали електроприміщення, також було прокладено нову кабельну лінію від підстанції до приміщення ГПС-6.

«Каметсталь» створена на базі ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод» (ДКХЗ) і ЦМК ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» (ДМК).

Згідно зі звітом материнської компанії групи «Метінвест» за 2020 рік, Metinvest B.V. (Нідерланди) належало 100% акцій ДКХЗ.

Теги:   Каметсталь енергоспоживання нагнітач доменного газу Переглядів:   152

Читайте також:

24.06

Deep Wind Offshore побудує в Естонії морську ВЕС на 1560 МВт

22.06

Кабмін затвердив наглядову раду "Енергоатому"

19.06

Завтра графіки відключень електроенергії діятимуть цілодобово