Компании

все компании

Європа у 2024 р. засіяла 2 млн га українським насінням кукурудзи - Сольський

10 травня 2024 року, 10:45
Європа у 2024 році засіяла українським насінням 2 млн га виробничих площ, цей показник зростатиме з року в рік, повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський на засіданні парламенту в четвер.

«Європа вперше за роки незалежності у 2022 році дозволила нам експортувати насіння. Після врегулювання нормативних питань міністерством українські виробники вже в період війни перейшли до масового експорту насіння в країни ЄС. Наразі вже 2 млн га кукурудзи вирощується в Європі з українського насіння і, я впевнений, що буде більше з кожним роком", - сказав він.

За інформацією міністра, Україна сподівається у 2024 році отримати дозвіл на експорт насіння олійних культур.

«Ми виконали всю роботу і, сподіваємося, що це питання буде поставлено на голосування в Європарламенті цієї осені», - повідомив Сольський.

Він також нагадав, що за два роки повномасштабної війни в Україні було врегульовано питання з генно-модифікованими організмами (ГМО). Згідно з чинним законодавством, уряд може ухвалювати рішення про заборону на вирощування певних ГМО-культур, а незареєстровані ГМО вилучати з обігу та знищувати.

Сольський вказав на важливість відновлення галузі бавовництва в Україні, зокрема, спрощення процедури реєстрації та ввезення в обіг сортів бавовнику, який потрібен для виробництва пороху. Україна вперше з 60-х років минулого століття посіє бавовник на півдні країни.

Міністр наголосив на важливості дерегулювання вирощування промислових конопель і подякував Верховній Раді за ухвалені відповідні норми закону та його підзаконні акти.

«Упевнений, що цей ринок теж буде розвиватися в Україні», - резюмував Сольський.

Як повідомлялося, 273 народні депутати 9 травня підтримали прохання Сольського про відставку.

НАБУ 23 квітня повідомило Сольському про підозру в заволодінні державною землею на 291 млн грн і спробі заволодіти землею ще на 190 млн грн.

Згідно з трансляцією засідання, Вищий антикорупційний суд ухвалив застосувати до Сольського запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб (до 24 червня 2024 року включно) з можливістю внесення застави в розмірі 25 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а саме 75 млн 700 тис. грн, яка може бути внесена або самим підозрюваним, або іншою особою.

Крім Сольського, прокурори САП і детективи НАБУ повідомили про підозру ще 12 учасникам злочинної схеми, серед яких колишній голова Держгеокадастру України, керівник Держгеокадастру в Сумській області, два куратори органів Держгеокадастру, посадовці Держгеокадастру Сумської області, директор аграрного холдингу та інші особи, які сприяли вчиненню злочину.

Дії осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем - ІФ-У) та ч. 3 ст. 27 (організація та керівництво у підготовці та вчиненні кримінального правопорушення - ІФ-У), ч. 3 ст. 15 (незакінчений замах на вчинення кримінального правопорушення - ІФ-У), ч. 5 ст. 191 (привласнення або розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем - ІФ-У), ч. 5 ст.191 (привласнення або розтрата чужого майна, яке було ввірене особі або перебувало в її віданні - ІФ-У) КК України.

Сольський 25 квітня подав заяву про відставку з посади міністра аграрної політики та продовольства. 26 квітня його було взято під варту в залі суду і конвойовано до місця ув'язнення. Кількома годинами пізніше за міністра було внесено заставу в розмірі 75,7 млн грн. Його випустили на поруки голови Всеукраїнської аграрної конфедерації Марії Дідух і заступника керівника Всеукраїнської аграрної ради Дениса Марчука. Сольському заборонили спілкуватися з іншими підозрюваними, виїжджати з Києва і зобов'язали носити електронний браслет.




Просмотров: 74
Другие новости