Компании

все компании

Україна планує отримати EUR16 млрд бюджетної підтримки ЄС у 2024 р - Марченко

26 лютого 2024 року, 17:57
Україна у 2024 році розраховує отримати EUR16 млрд ($17,34 млрд за поточним курсом) бюджетної підтримки від Європейського Союзу в рамках програми Ukraine Facility при загальному планованому обсязі зовнішнього фінансування, закладеному в держбюджеті, $37 млрд, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

"Цього року ми плануємо отримати EUR16 млрд (на фінансування дефіциту держбюджету) і крім того передбачається EUR2 млрд - це інвестиційні кошти, що спрямовуються на капітальні інвестиції", - сказав він в ефірі національного телемарафону в суботу.

Раніше Марченко говорив, що Україна розраховує отримати у 2024 році від ЄС до бюджету EUR18 млрд у рамках Ukraine Facility сумарним обсягом EUR50 млрд на 2024-2027 роки.
Нинішній план, як уточнив міністр фінансів, передбачає виділення на фінансування держбюджету ще EUR12 млрд у 2025 році.

Згідно зі схваленою ЄС структурою Ukraine Facility, з EUR50 млрд на макрофінансову підтримку України передбачається EUR33 млрд кредитів, тоді як решта EUR17 млрд - це гранти на відновлення, інвестиції та технічну допомогу, Марченко визнав, що в січні-лютому за відсутності достатньої зовнішньої фінансової допомоги бюджет відчуває проблеми з фінансуванням витрат, які поки що не відчувають громадяни.

Водночас, за його словами, у березні очікуються перші EUR4,5 млрд від ЄС, $1,5 млрд позики на розвиток (DPL) Світового банку, а також до $900 млн четвертого траншу від МВФ за програмою EFF.
"Думаю, що безболісно можемо пройти перше півріччя, тому що є вже чіткі розрахунки на європейську допомогу", - сказав міністр фінансів.

Він вважає, що необхідні рішення США про підтримку України буде ухвалено, і сумарно бюджетний план зовнішнього фінансування в $37 млрд буде виконано.
"Ми отримали всі необхідні запевнення адміністрації (США), що рішення буде ухвалено. Якщо будуть складнощі, будемо звертатися до країн, які дали запевнення в частині програми МВФ і говорити з ними в частині збільшення їхнього пакета, їхньої частини збільшення допомоги Україні", - зазначив Марченко.

Він нагадав, що, як і раніше, зовнішня підтримка забезпечує 50% витрат держбюджету, тоді як внутрішні доходи і запозичення -інші 50%, які йдуть на військові потреби.
Міністр фінансів ухилився від відповіді на пряме запитання, чи є можливість профінансувати збільшення виплат солдатам на першій лінії до 200 тис. грн, про що зайшла мова цього тижня після зустрічі президента Володимира Зеленського з фракцією "Слуга народу".

"Ми завжди шукаємо можливості: у 2022 році кілька разів збільшували бюджет, у 2023 тричі збільшували. Це залежить від внутрішніх можливостей для реалізації цих планів. Робимо все можливе, щоб ці кошти в нас були. Тому всі видатки, які вимагатимуть наші військові, ми будемо шукати", - сказав Марченко.

Глава Мінфіну нагадав, що 2022 року зовнішнє фінансування становило $31 млрд, а 2023 року воно зросло до $42 млрд.


Просмотров: 502
Другие новости