Програма ООН з довкілля працюватиме в Україні щонайменше 4 роки - директор

Ринки 17.03.2023    15:31 Виконавчий директор Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP) Інгер Андерсен очікує, що її команда буде присутня в Україні щонайменше 4 роки для допомоги українському уряду в подоланні негативних наслідків війни.

"Досі UNEP не був присутній в Україні. Але тепер - так. Те, що ми робили досі, полягало в підтримці здалеку, тоді як зараз ми працюватимемо в тісній співпраці з Міністерством довкілля, щоб допомогти їм здобути ті навички, які їм потрібні, щоб упоратися з катастрофічною ситуацією. З екологічного погляду", - сказала Андерсен в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За її словами, UNEP очікує, що "пробуде тут щонайменше чотири роки і матимемо змогу надавати всю технічну підтримку, необхідну українському уряду, щоб забезпечити надійне та стале відновлення".

Директорка наголосила також на важливості того, щоб реконструкція та будівництво відбувалося чистішими й екологічнішими методами, оскільки це зможе гарантувати, що забруднення довкілля, яке існувало до війни, буде зменшено та зникне згодом.

"Тож належить виконати велику роботу. І це та сфера, яку ми обов'язково будемо підтримувати", - сказала вона.

Наразі, за словами Андерсен, першочергове завдання - це підготовка інспекторів, які по всій країні зможуть оцінювати екологічний збиток.

"У жовтні ми відправили першу групу з 25 осіб до Швейцарії, щоб вони могли пройти навчання. І тепер команда вже приїде сюди і продовжить навчання", - повідомили в UNEP.

Очікується, що по всій країні працюватимуть "сотні інспекторів".

Також Андерсен наголосила, що до повномасштабного вторгнення Україна відігравала активну роль у Європі в питаннях довкілля і підписала більшість важливих природоохоронних угод.

"Але зараз це не пріоритет, пріоритетом є люди і здоров'я та благополуччя людей, звичайно", - додала Андерсен.

Повний текст інтерв'ю з виконавчим директором Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP) буде опубліковано на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".
Теги:   ООН Переглядів:   277

Читайте також:

24.07

Bosch купує бізнес у Johnson Controls і Hitachi за $8 млрд

24.07

Звернення УСПП до правоохоронних органів та громадськості

24.07

Ліві партії Франції висунули Люсі Кастец на посаду прем'єра