Фондові індекси більшості країн АТР знижуються

Ринки 30.01.2023    14:49
Фондові індекси більшості найбільших країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону знижуються.

Винятком виступає ринок акцій материкового Китаю, на якому відновилися торги після тижневих канікул з нагоди свята Весни (настання нового року за місячним календарем).

Китайський індекс Shanghai Composite до 7:28 кв збільшився на 0,3%.

Істотний підйом демонструють акції технологічних і орієнтованих на споживачів компаній, зокрема Contemporary Amperex (+4,2%), BYD Co. (+4,8%), Tianqi Lithium (+4,3%), Wuliangye Yibin (+4%), ChongQing Changan (+3,6%) і iFLYTEK Co. (+10%).

Ціна паперів Ganfeng Lithium зросла на 1,9%. Виробник літію оприлюднив прогноз, згідно з яким його чистий прибуток у 2022 році підскочив у чотири рази.

Тим часом гонконгський індикатор Hang Seng звалився на 2% після досягнення максимуму більш ніж за одинадцять місяців за підсумками попередніх торгів, оскільки інвестори фіксують прибуток, повідомляє Trading Economics.

Найбільш значне зниження на Гонконгській фондовій біржі демонструють папери девелоперів Country Garden Holdings (-7,7%) і Longfor Group Holdings (-5,9%), власника мережевих ресторанів Haidilao International Holding (-6,6%), ритейлерів Alibaba (-6%) і JD.com Inc. (-5,2%), інтернет-гіганта Tencent (-5,9%).

Крім того, дешевшають акції оператора казино Sands China - на 5,7%, виробника споживчої електроніки Xiaomi - на 3,9% і розробника ігор Netease Inc. - на 0,3%.

Значення японського індексу Nikkei 225 до 8:24 МСК зменшилося на 0,1%.

Котирування акцій виробників металів Pacific Metals Co. і Nippon Steel знизилися на 2,7%, автовиробників Mitsubishi Motors і Nissan Motor - на 2,8% і 1% відповідно, виробника чипів Advantest Corp. - на 0,4%.

Значення південнокорейського Kospi до 7:23 кв опустилося на 1,4%.

Котирування паперів одного з найбільших у світі виробників чипів і електроніки Samsung Electronics Co. впали на 1,9%, сталеливарної Posco - на 2,4%, автовиробника Hyundai Motor - на 1,8%.

Австралійський індекс S&P/ASX 200 за день втратив близько 0,2%.

Ціна акцій страховиків Insurance Australia Group і Suncorp знизилася на 3,7% і 2% відповідно. IAG повідомила про ймовірне зростання витрат через повені в Новій Зеландії, що негативно позначиться на фінансових показниках у цьому фінроці.

Капіталізація найбільших гірничодобувних компаній світу BHP і Rio Tinto скоротилася відповідно на 0,6% і 1,1%.

Водночас подорожчали папери технологічних компаній, зокрема Xero (+3,3%), Block Inc (+3,3%) і Wisetech Global (+5,2%).
Теги:   АТР фондові індекси Переглядів:   353

Читайте також:

24.07

Bosch купує бізнес у Johnson Controls і Hitachi за $8 млрд

24.07

Звернення УСПП до правоохоронних органів та громадськості

24.07

Ліві партії Франції висунули Люсі Кастец на посаду прем'єра