Нетаньяху відправив у відставку главу МВС Ізраїлю

Ринки 23.01.2023    10:24 Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху позбавив Ар'є Дері постів глави МВС і МОЗ у зв'язку з рішенням Верховного суду (БАГАЦ), повідомляє в неділю "Таймс оф Ізраел".

Раніше суд виніс такий вердикт, оскільки лідер ультрарелігійної партії ШАС Дері мав судимості.

"Із важким серцем, із величезним жалем і найгіршими почуттями я змушений позбавити вас міністерської посади", - цитує видання слова Нетаньяху, звернені до Дері.

При цьому він пообіцяв знайти "законний спосіб", щоб Дері продовжив працювати для Ізраїлю.

Кнесет наприкінці минулого року затвердив так званий "закон Дері-Смотрича", що дає змогу політикам, які отримують умовні тюремні терміни, надалі обіймати міністерські посади. Завдяки цьому закону Дері отримав два міністерські портфелі. Заборону на обіймання міністерської посади зберегли тільки для тих, хто був засуджений до реальних термінів ув'язнення.

Дері отримав обидві посади в рамках угоди про формування правлячої коаліції з прем'єром країни Нетаньяху.

Звернення до БАГАЦ раніше надіслали політичні опоненти Дері: вони вимагали визнати незаконним його призначення на міністерські посади у зв'язку з його судимостями: так, 2000 року його засудили до трьох років позбавлення волі за корупцію, з яких він відбув у в'язниці 22 місяці. У 2022-му в рамках угоди про визнання провини у справі, пов'язаній податковими махінаціями, він склав із себе повноваження депутата Кнесету. Також він отримав рік умовного терміну і припис виплатити штраф.
Теги:   Нетаньяху МВС Переглядів:   343

Читайте також:

24.07

Звернення УСПП до правоохоронних органів та громадськості

24.07

Ліві партії Франції висунули Люсі Кастец на посаду прем'єра

24.07

Енергоблок однієї з українських атомних станцій після ремонту достроково підключено до енергосистеми