Аналітика від компанії «КІНТО»11 мая 2012 года
КИНТО

Северный ГОК (SGOK)


У четвер, 10 травня, індекс Української біржі втратив протягом торгової сесії 4,32%, знизившись до найнижчого значення за останніх два роки – 1220,54. Найбільше серед індексних акцій в ціні знизились акції AZST (-11,11%) та UNAF (-7,56%). Обсяг торгів на фондовому ринку був дещо вищим порівняно із останніми торговими сесіями і склав 48,79 млн. грн., з яких 21,36 мільйона припало на ринок заявок.
Пояснити таку динаміку вітчизняного фондового ринку достатньо важко – протягом дня надходила не надто втішна інформація з-за кордону, проте, на ті ж іноземні ринки, вона не мала такого негативного впливу, як на український. Серед новин, які могли сприйнятися інвесторами як негативні, можна виділити націоналізацію одного з найбільших іспанських банків – «Bankia» та тимчасове припинення купівлі Китаєм державних облігацій країн єврозони. Ці новини не мали на європейські ринки негативного впливу. Для банку це в певній мірі позитивна новина оскільки його націоналізація є інструментом його оздоровлення.
Втім, якщо врахувати існування значних ризиків зниження активності у світовій економіці, що підтверджується квартальними рецесіями деяких країн, додати невирішені боргові проблеми єврозони, які спричиняють значний тиск на ринки, і помножити це на ряд локальних факторів в Україні, то, як результат, маємо такі низькі поточні цінові рівні. Перелік цих факторів може бути достатньо великим, але наразі найбільше інвестори звертають увагу на значний політичний ризик. Останнім часом імідж країни достатньо відчутно погіршився, а це не може негативно не відобразитися на її інвестиційному кліматі та на кон’юнктурі фондового ринку.
Загалом у четвер основні європейські та американські фондові індекси продемонстрували зростання. Сприяла цьому хороша макроекономічна статистика з Китаю, де у квітні суттєво покращився торговий баланс ($18,42 млрд. порівняно з $5,35 млрд. у березні) і з США, де кількість заявок за допомогою по безробіттю виявилась меншою від очікуваної (367 тис., при прогнозованих 370 тис.).
У п’ятницю, 10 травня, ми вже побачили значення ряду достатньо важливих макроекономічних показників Китаю. Згідно з даними Державного статистичного управління Китаю:
- індекс споживчих цін у Китаї зріс у квітні на 3,4% в річному вираженні в порівнянні з ростом на 3,6% у березні;
- індекс цін виробників Китаю знизився за квітень на 0,7% в річному вираженні (-0,3% у березні);
- промислове виробництво зросло у квітні на 9,3%, роздрібні продажі – на 14,1%, що виявилось гірше від очікувань.

На черзі вихід даних по інфляції за квітень у Великобританії, США, по ринку праці у Канаді та публікація індексу споживчої довіри у США від університету Мічиган.
Станом на 9 годину ранку ми спостерігаємо негативну динаміку по ф'ючерсах на основні американські фондові бенчмарки. Азійські ринки також торгуються в мінусі.

Коментар по акціях «Північного ГЗК»

За підсумками торгової сесії 10.05.2012 акції Північного ГЗК переграли індекс Української біржі на 4,0 в.п., на місячному інтервалі акції Північного ГЗК переграли ринок на 19,4 в.п. За останні три місяці ринок знизився на 18%, акції емітента зросли на 12%.
У квітні 2012 року Північний ГЗК випустив 1220 тис. тонн залізорудного концентрату, що на 3% нижче від показника за березень 2012. За чотири місяці 2012 року Північний ГЗК випустив 4969 тис. тонн концентрату, що на 5,2% вище від показника за аналогічний період попереднього року.
Основним моментом на зборах акціонерів Північного ГЗК, що пройшли 19 квітня 2012 року в місті Кривий Ріг, став розподіл дивідендів за 2011 рік на суму 6 161,5 млн. грн., що складає 98,6% від чистого прибутку, а в розрахунку на одну акцію — 2,67 грн. Дати початку та кінця виплат: 26.06.12 — 18.10.12. Дата складання переліку акціонерів, які мають право на дивіденди, — 21 червня 2012 року.
Важливим є той факт, що в 2012 році підприємство має намір вкласти 2 млрд. грн. у виробництво, при цьому мова про розширення не йде, тільки про модернізацію.
Акції SGOK котируються з наступними коефіцієнтами (за результатами 2011 року): EV/S — 1,95; EV/EBITDA — 3,0; P/E — 4,6. Ми вважаємо, що ринок переграє акції SGOK на інтервалі 12 місяців, зважаючи на вищі потенціали зростання, тому рекомендуємо продавати акції SGOK після 21 червня 2012 року (дати складання переліку акціонерів, які мають право на дивіденди).

Скачать документ

Источник: КИНТО

Другие обзоры рынка от КИНТО


Компании

все компании