Аналітика від компанії «КІНТО»



10 травня 2012 года
КИНТО

Нижнеднепровский трубопрокатный завод (NITR)


У передсвятковий день – 8-го травня – українські фондові індекси суттєво падали на фоні нестабільності в Європі та в цілому від перспектив розвитку світової економіки. Індекс УБ втратив 2,7% своєї вартості, а індекс ПФТС – 2,3%. За виключенням Авдіївського КХЗ (+0,74%) усі емітенти індексного кошику УБ отримали негативну доходність за результатами торгової сесії. Найбільше знизились акції Єнакієвського МЗ, які впали практично на 6%; також втратами близькими до 4% відзначились Алчевський МК, Донбасенерго та Укрнафта. Щодо інших учасників торгів ринку заявок, то близько половини емітентів продемонстрували позитивну доходність, відіграючи попередні втрати. Так, лідерами доходності з-поміж більш ліквідних емітентів стали акції Стахановського та Крюківського вагонобудівних заводів і Концерну Стирол.
При цьому загальний обсяг торгів акціями на обох біржах підріс до 15 млн. грн. Найбільша активність як і раніше зосереджена в акціях Мотор Січі, Центренерго та двох металургійних комбінатах: ENMZ, ALMK.
Більшість світових майданчиків завершили вчорашню торгову сесію з негативним результатом: американські індекси Dow Jones та S&P 500 втратили 0,7% вартості; Nasdaq – 0,4%; британський FTSE – 0,44%; французький САС – 0,2%. Інвестори все ще знаходились під впливом результатів виборів у Греції та зростанням доходності по десятирічним державним облігаціях Іспанії вище 6%. І лише німецький DAX додав 0,47% вартості, завдяки коментарям Ангели Меркель щодо збереження Греції у складі єврозони.
Сьогодні азійські ринки торгуються змішано, а ф’ючерси на американські та європейські індекси підростають. Російський ринок РТС відкрився зростанням. На вітчизняному ринку ми очікуємо слабку активність торгів і невелике відновлення після різкого зниження котирувань акцій.
З-поміж макроекономічних даних слід відзначити традиційні дані по безробіттю у США та дані по державному бюджету США.


Коментар по акціях Інтерпайп «Нижньодніпровський трубопрокатний завод»

З часу нашого попереднього коментаря по акціях Інтерпайп «Нижньодніпровського трубопрокатного заводу» пройшло два місяці, та ситуація практично не змінилась. Зважаючи на нинішню кон’юнктуру фондового ринку України (слабка активність, відсутність ліквідності), акції емітенту можна назвати неліквідними. Обсяги торгів цінними паперами заводу – одного з лідерів вітчизняної трубної галузі, а крім того, і третього за розмірами по виробництву суцільнокатаних залізничних коліс у світі – з початку року ледве досягають 300 тис. грн. (без урахування угод РЕПО). Ціна акцій Нижньодніпровського ТЗ знизилась вже до 2,055 грн. – історичний мінімум котирувань.
Згідно інформації з річних зборів акціонерів Нижньодніпровського ТЗ, у 2011 році завод дещо недовиконав план з виробництва: труб – план виконано на 93,2%; залізничних коліс – на 89,5%; при цьому збільшивши річне виробництво трубно-колісної продукції на 11% (р/р). У 2012 році керівництво запланувало виробити 651,5 тис. тонн продукції (+13%, р/р), в тому числі труб – 437,2 тис. тонн (+8%, р/р); коліс і бандажів – 214,3 тис. тонн (+25%). Враховуючи те, що залізничні колеса мають більшу додану вартість, аніж безшовні труби, слід очікувати покращення прибутковості роботи заводу в цьому році.
В цілому за чотири місяці 2012 року Нижньодніпровський трубопрокатний виготовив 142,2 тис. тонн труб та близько 65 тис. тонн залізничних коліс і бандажів, що відповідає збільшенню обсягів на 7,0% та 0% відповідно, порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Першочергово у 2012 році планується освоїти виробництво продукції з безперервнолитої заготовки (у другому півріччі 2011 року для цього вже був розроблений проект). Це є ще одним позитивним фактором, який дозволить збільшити рентабельність роботи заводу. Звісно, в цьому році вплив буде невеликим (близько +0,5% до рентабельності), у зв’язку з тим, що у 2012 році Дніпросталь тільки виходить на виробничі потужності, а собівартість металу ще не досягла оптимального рівня.
Окрім того, у минулому році керівництву заводу вдалось зменшити витрати металу у виробництві на 0,4%; знизити брак продукції на 19% (в основному за рахунок мартенівського цеху); збільшити продуктивність праці на 7,2%. Організація ефективної виробничо-господарської діяльності товариства, спрямована на зниження витрат і максимізацію прибутку, продовжиться і в 2012 році.
Вищевказані фактори позитивно вплинуть на фінансові результати роботи Нижньодніпровського ТЗ, тому можна очікувати покращення активності в акціях емітенту. Але для інвесторів спершу необхідно побачити фактичне покращення справ у групі «Інтерпайп». Рекомендація – тримати.

Скачать документ

Источник: КИНТО

Другие обзоры рынка от КИНТО


Компании

все компании