Компании

все компании

ЕКА готове збільшити обсяг підтримки експорту до 18 млрд грн

17 марта 2023 года, 12:16
Експортно-кредитне агентство (ЕКА), яке 2022 року підтримало експорт 35 експортерів на загальну суму 3,18 млрд грн, поточного року готове збільшити обсяг підтримки експорту до 18 млрд грн, повідомив голова ЕКА Руслан Гашев на "Саміті експортерів" видання "Forbes Україна" в Києві.

Він зазначив, що на такі обсяги діяльності агентство здатне і без збільшення статутного капіталу.

Гашев також повідомив, що найближчим часом кількість українських банків-партнерів ЕКА в рамках програми портфельного страхування кредитів збільшиться з шести до семи.

За словами глави агентства, ЕКА також може стати інструментом діяльності в Україні для Багатостороннього агентства з інвестиційних гарантій (MIGA) з Групи всесвітнього банку та американської Корпорації з фінансування міжнародного розвитку (DFC), які не мають власних представництв в Україні.

"Навіть у тих проєктах, де буде задіяно страхування ризиків MIGA і DFC, ми можемо бути їхніми "руками", оскільки вони не мають власних представництв в Україні", - пояснив Гашев.

Він уточнив, що з DFC уже було спілкування з цього питання, і ЕКА надіслали свою пропозицію, тоді як робота з MIGA поки що ведеться Мінекономіки без участі агентства.

Голова ЕКА також підтримав ініціативу, яка міститься в законопроєкті "Про внесення змін до закону "Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків" (№9015) щодо розширення мандата ЕКА на страхування інвестицій в Україну.

"Коли ми звертаємося до наших іноземних партнерів, особливо до таких структур, як MIGA і DFC, з метою страхування українських та іноземних інвестицій в Україну, ми також повинні думати, яким чином використовувати інструменти, які у нас є в країні", - зазначив Гашев.

Він підкреслив, що йдеться про страхування не тільки іноземних інвестицій, а й вітчизняних. За його словами, документ ще не виносили на засідання профільного комітету, але над ним триває робота.

З початку року (станом на 13 березня) ЕКА підтримало експорт з України на загальну суму 242,35 млн грн (11 угод). Банками було профінансовано 43,5 млн грн. Експорт здійснювався до Франції, Німеччини, Латвії, Польщі, Швейцарії та США. Лідери серед галузей за підсумками двох місяців 2023 року - меблева галузь, на другому місці - іграшки, далі - каучук, гума та вироби з гуми.
Просмотров: 170
Другие новости