Компании

все компании

"Нафтогаз" у Львові реалізовує проект будівництва ТЕЦ на тріску за 1 млрд грн

1 октября 2022 года, 13:00
НАК "Нафтогаз України" реалізує у Львові спільно з міськрадою проект будівництва ТЕЦ на тріску, яку планують запустити в роботу до лютого 2023 року.

"Упевнений, що до лютого ТЕЦ запрацює. Це займе лічені місяці замість року-півтора. НАК допомагає з реалізацією цього проекту і у фінансуванні, і в девелопменті. Він коштуватиме компанії приблизно 1 млрд грн, але окупність таких проектів за нинішньої ціни газу складає кілька місяців", - сказав голова "Нафтогазу" Юрій Вітренко на брифінгу під час відвідин Львівської області у п'ятницю.

Як передає кореспондент "Енергореформи", за словами Вітренко, НАК, яка реалізує в Україні ще низку подібних проектів, готова підтримувати й інші міста у цьому напрямку. 'У нас є зацікавленість вкладати гроші в такі проекти, щоб імпортувати менше газу за колосальними цінами. Реалізація таких проектів вигідна і економічно, і щодо екології", - пояснив Вітренко.

При цьому він зазначив, що і Львівська влада, і сама НАК також має низку домовленостей із тим, "щоб потім залучати кошти МФО під такі проекти".

Мер Львова Андрій Садовий зазначив, що для міста це буде перша потужна ТЕЦ на альтернативному паливі, яке покриватиме близько чверті його потреб у теплі. "Ми планували такий проект з ЄБРР давно, але за їхніми класичними процедурами змогли б його розпочати лише наступного року. Але російська агресія настільки активізувала розумовий процес, що ми вийшли на домовленості з "Нафтогазом"", - пояснив Садовий.

За його словами, участь національної компанії, яка є лідером на ринку, дає більше можливостей та пріоритетів, у тому числі й у отриманні обладнання.
Просмотров: 627
Другие новости