Компании

все компании

Розпочався відбір проектів у рамках "Програми відновлення України"

5 августа 2022 года, 13:41
У Міністерстві розвитку громад та територій України стартував відбір проектів у рамках "Програми з відновлення України" відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).

Як повідомляється на сайті відомства у п'ятницю, загальна сума проектів першого відбору – до €200 млн. Проекти мають бути подані до Мінрегіону до 2 вересня.

"Проекти повинні ставитись саме до відновлення життєво важливих об'єктів для людей. Зокрема, оновлення чи будівництво нових медичних закладів, навчальних закладів, ЦНАПів, а також капітального ремонту та реконструкції критичної інфраструктури та будинків для проживання внутрішньо переміщених осіб та тих, хто через війни втратив житло", - зазначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Серед умов участі у відборі – комунальна власність об'єкта, для фінансування якого залучається субвенція; співфінансування за рахунок місцевих бюджетів та інших не заборонених джерел покриття витрат на сплату податків і зборів; термін реалізації проектів один-три роки; заборона купівлі чи приватизації нерухомості за рахунок субвенції; облік інтересів ключових сторін у місцевих громадах; здатність місцевої влади надалі фінансувати утримання об'єктів.

У Мірегіоні нагадали, що наприкінці 2021 року уряд затвердив порядок та умови надання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках "Програми відновлення України". Передбачається залучення EUR340 млн на відновлення соціальної інфраструктури, об'єктів ЖКГ тощо. у постраждалих від боїв регіонах, а також у переселенців, що прийняли найбільшу кількість.

Крім того, раніше Чернишов повідомив, що ЄІБ виділив Україні EUR1,59 млрд. на відновлення пошкодженої інфраструктури та критично важливі проекти. Кошти підуть на відновлення та модернізацію постраждалих внаслідок боїв мереж електро-, тепло- та водопостачання, об'єктів ЖКГ.
Просмотров: 111
Другие новости