Компании

все компании

Наталія Яресько обговорила із провідними інвесторами перспективи розвитку України

17 февраля 2015 года, 18:50
17 лютого Міністр фінансів Наталія Яресько взяла участь у панельній дискусії з Міністрами Уряду під час 11-ї Щорічної Інвестиційної конференції компанії «Dragon Capital» у Києві.

Під час свого виступу Міністр подякувала організаторам за запрошення, а учасникам за підтримку України у такий нелегкий для держави час та розповіла про важливі для української економіки рішення.

«Угода з МВФ є визнанням дій українського Уряду і тих викликів, які зараз стоять перед нами. Угода дає нам більш широкий доступ до ресурсів обсягом у 17,5 млрд. доларів США протягом чотирьох років. Я хочу зазначити, що якщо рахувати цю суму як відсоток ВВП, то це є одна з найбільших програм МФВ. Програма дає нам впевненість у бюджет, який ми прийняли», - зазначила Наталія Яресько.

Міністр фінансів висловила сподівання, що будуть виконані усі «маяки» необхідні для підписання Радою Директорів МВФ Угоди про співпрацю з Україною, та буде виділено перший транш. Перш за все Парламент має прийняти ті зміни до  держбюджету на 2015 рік, які подав Уряд. Також Наталія Яресько поділилася планами щодо проведенням консультацій із зовнішніми кредиторами України. За словами Міністра, це має відбутися у перші тижні березня.

«Я впевнена, що наші кредитори розуміють ситуацію і зацікавлені знайти рішення, яке б задовольнило всіх: і Україну, і партнерів», - сказала урядовець і з оптимізмом додала, що прийде час, коли і Україна зможе надавати кредити.

Наталія Яресько розповіла про проект змін до бюджету, які вже внесені до Верховної Ради, пояснивши, що зараз важливо збалансувати збільшення субсидій за рахунок додаткових надходжень до бюджету. Так, пропонується підвищення рентної плати газо- та нафтодобувних державних компаній, зменшення дотацій на НАК «Нафтогаз», а також запровадження пенсійної реформи.

«Ми почали процес  щодо зменшення дефіциту Пенсійного фонду.  Так, зменшується  пенсія для працюючих пенсіонерів, запроваджено справедливу систему для спеціальних пенсій,  для яких тепер потрібен більший стаж. Отже, ми запровадили економію бюджету, яка включає в себе пенсійну реформу», - роз’яснила Міністр.

Наталія Яресько зазначила, що підтримки, яку надають міжнародні організації, і зокрема, МВФ, достатньо, щоб відновити довіру до України.

«Я сподіваюся, що ми зможемо відновити резерви НБУ, відновити систему, де населення довіряє банкам. Але потрібні також зусилля по боротьбі з корупцією, щоб населення довіряло владі», - запевнила Наталія Яресько.

По материалам: minfin.gov.ua

Просмотров: 1060
Другие новости