Компании

все компании

Щоденний огляд ринку від КІНТО

1 февраля 2012 года, 12:53
Вчора український ринок зріс на 2,2% на високих, як для останнього часу, обсягах торгів – 30 млн. грн. Тим самим індекс УБ подолав рівень опору у 1500 і закрився на 1514, що є непоганим сигналом для «биків» щодо ймовірності продовження ралі. Водночас у деяких акціях відмічалася фіксація прибутку, зокрема у Мотор Січі, яка закрилася на 3% нижче свого максимуму протягом дня. При цьому, обсяги на продаж у Мотор Січі значно виросли над рівнем 2400 грн. за акцію. Також знизилися порівняно зі своїм відкриттям акції Укрсоцбанку, Стаханівського ВБЗ, Авдіївського КХЗ. Перші дві були одними з лідерів зростання на минулому тижні, тож їх динаміку також можна вважати свідченням фіксації прибутків на ринку.
Безумовним фаворитами інвесторів були акції Донбас- та Центренерго, які підскочили на 8,7% та 5,7% відповідно на інформації про плани ФДМУ виставити на приватизацію ці дві компанії у 1П2012 року. Обсяги торгів по цих акціях учора були найвищими за декілька місяців.
Українські компанії поступово починають публікувати звіти за 4 кв. та 2011 рік загалом. Традиційно першими у сезоні звітностей були банки. Однак результати трьох банків, які входять до ринку заявок, були не надто втішними. Так, Райффайзен Банк Аваль отримав лише 6,5 млн. грн. прибутку за 4 кв. та 31 млн. грн. за увесь 2011 рік. Укрсоцбанк показав 8,5 млн. грн. прибутку за 4 кв. та 15 млн. грн. за рік. А Форум знову отримав збиток – 347 млн. грн. за квартал та 777 млн. грн. за рік.
Тим часом, на зовнішніх ринках продовжується помірна корекція після останньої хвилі зростання. Зниження демонструють акції, сировинні товари, валюта. Дані по активності у промисловості Китаю в січні від PMI не надали підтримки акціям на азійських торгах сьогодні зранку, які знижуються в межах 0,1-0,3%. Однак, наскільки помірно-песимістичний настрій вплине на торги українськими акціями, сказати важко. В останні дні спостерігалася дивна здатність вітчизняного ринку рости попри корекцію світових індексів. З іншої сторони, ознаки слабкості в деяких акціях, які ще нещодавно лідирували у зростанні, можуть вказувати на можливість корекційного зниження.
 
Протягом останніх місяців цінні папери «Енергомашспецсталі» торгуються близько рівня 0,50 грн. за акцію. При даних цінових рівнях капіталізація компанії складає 200 млн. грн., чистий борг – 1 561 млн. грн., EV – 1 761 млн. грн. При цьому балансова вартість власного капіталу становить 1 124 млн. грн., залишкова вартість основних засобів – 2 195 млн. грн. (загальні активи – 3 790 млн. грн.). Отже, наразі акції компанії торгуються з EV нижчим за залишкову вартість основних засобів і з коефіцієнтом P/B 0,18.
Окрім поточних низьких цінових рівнів, потенціал «Енергомашспецсталі» зумовлений перспективами розширення ринків збуту та нарощення доходів. Підприємство здійснює діяльність на ринку крупногабаритних заготовок зі спецсталей для енергетичної промисловості, машинобудування та металургії, пропозиція яких у світі є обмеженою. В період 2006-2010 рр. Енергомашспецсталь нарощувало чистий дохід по 40% на рік і в найближчих планах керівництва заводу вихід на рівень в 2,5 млрд. грн. (у 2010 р. – 1,3 млрд. грн., за 9М2011 – 1,0 млрд. грн.). Завод направляє понад 70% виробленої продукції на експорт, серед його замовників переважно найбільші світові машинобудівні підприємства. Після покупки пакету акцій підприємства «Атоменергомашем» ENMA інтегрується у виробничий ланцюжок «АЕМ», де саме заготовки із спецсталей були слабкою ланкою.
Іншим фактором привабливості ENMA є програма модернізації, що проводиться підприємством з 2005 року. За офіційними даними у період 2005-2010 рр. було освоєно капітальних інвестицій на загальну суму 1,1 млрд. грн. У 2011-2013 рр. має бути проінвестовано ще 0,6 млрд. грн. ENMA – найбільш технологічно розвинене підприємство на ринку СНД, що виробляє заготовки зі спецсталі. Продукція компанії сертифікована та ліцензована Toshiba, Alstom, GE, Siemens, що дозволяє компанії орієнтуватися на світові ринки, не обмежуючись лише поставками до країн СНД.
Тим не менше, існують певні ризики інвестування в ENMA. По-перше, при ринковій ціні акції 0,5 грн., чистий борг у структурі вартості компанії становить майже 90%; при ціні в 2 грн. – 68%. Більше половини EBITDA йде на виплату відсотків, а відношення Debt/EBITDA знаходиться близько критичної позначки в 6х. Однак 80% боргів ENMA належать афілійованим структурам, що знижує ймовірність неплатоспроможності підприємства. По-друге, акції мають низьку ліквідність та незначний free-float, що є додатковими ризиками для портфельного інвестора. По-третє, існують підстави вважати, що всі прибутки можуть і надалі виводитися вже новим власником.
Оцінюючи дані фактори, ми вважаємо, що за теперішніх цінових рівнів цінні папери «Енергомашспецсталі мають суттєвий довгостроковий потенціал, в той час як у короткостроковому періоді не варто очікувати від акцій динамічного зростання.
 
ФДМУ планує у першому півріччі 2012 року виставити на приватизацію державні пакети акцій ЕК «Центренерго» та «Донбасенерго», повідомив О. Рябченко.
Коментар аналітика: Позитивна новина. На цій новині ціни акцій обох енергогенеруючих компаній можуть стрімко піти вгору і суттєво переграти ринок по доходності.

Скачать в pdfтеги: КИНТОПросмотров: 929
Другие новости