Облігації: Первинний аукціон: крива прямує вверх13 декабря 2017 года
ICU

Учора Міністерство фінансів провело черговий аукціон, і щоби залучити значний обсяг фінансування вчергове підвищило відсоткові ставки за облігаціями. Стосується це тільки гривневих ОВДП, а от зацікавленість у валютних інструментах суттєво знизилась. Попиту на доларові облігації не було заявлено, а номіновані в євро отримали три заявки на 3.5 млн євро.

Найбільш цікавими були розміщення гривневих ОВДП. Загальний попит склав майже 4.17 млрд грн за номінальною вартістю, з яких 3.25 млрд було заявлено на найкоротші папери. Попит складався з 10 заявок, які були подані за ставками 15.60-16.30%, і були задоволені у повному обсязі. У підсумку, ставку відсікання було встановлено на рівні 16.30%, що на 30 б.п. вище ніж минулого тижня, а середньозважена підвищилась на 32 б.п. За піврічними інструментами було подано п'ять заявок, на загальну суму 0.47 млрд грн зі ставками 15.40-16.00%, але задоволено було лише три, на суму 0.36 млрд грн зі ставками відсікання 15.90% та середньозваженою 15.85%.Крім того, вперше після підвищення облікової ставки Мінфін розмістив 5-річні облігації. Попит складався, -- як і за піврічними, -- з п'яти заявок. Але задоволено було лише дві, за ставкою 15.74%, що на 74 б.п. вище ніж восени.

Висновок: Отже, за підсумками аукціону Мінфін залучив значний обсяг коштів, але на короткий термін. А крім того, підвищив вартість запозичень. Вочевидь, до такого рішення призвело наближення завершення року та невиконаний обсяг фінансування.

Источник: ICU

Другие обзоры облигаций от ICU


Компании

все компании