Аналітика від компанії «КІНТО»



19 червня 2012 года
КИНТО

Центрэнерго (CEEN)


Новий тиждень на українському ринку розпочався з фіксації прибутків після зростання за попередні дні. Сприяли цьому обережні настрої інвесторів на глобальних ринках. Так, після швидкої ейфорії від результатів виборів у Греції, ринки швидко змістили фокус на Іспанію, доходності за 10-річними облігаціями якої зросли до чергового рекорду у 7,16%. Інвестори побоюються, що результати аудиту іспанських банків, які публікуватимуться на цьому тижні, можуть виявити «діру» у балансах значно більшу, ніж розмір запропонованої допомоги у €100 млрд. Загалом ринки боргового капіталу стрімко закриваються не лише для банків, як про це говорилося раніше, а й для суверена. Залучати кошти під 7% і більше стає не лише не вигідно, а й важко. Тому ймовірність порятунку не лише банків, а й самої держави стає дедалі більшою. А це, звісно, обтяжить бюджети все ще стабільних держав і може загрожувати пониженням їхніх рейтингів. Одним із важливих індикаторів стануть результати розміщення іспанських векселів на €3 млрд., заплановане на сьогодні, та бондів, заплановане на четвер.
Можливо, зовнішні ринки падали б активніше, якби не очікування сюрпризу від ФРС. Засідання комітету по монетарній політиці відкривається сьогодні, а результати будуть оголошені завтра, тож ринки спекулюють цією подією. Водночас, чіткого передбачення можливих дій від ФРС ні у кого немає. Одні вважають, що максимум на що можна очікувати, так це продовження операції «twist», тобто перебалансування портфелю облігацій центробанка з коротких у більш довгі, та збільшення її обсягу ще на $200 млрд. (нагадаємо, що згідно плану ця програма завершується наприкінці місяця). Інші сподіваються на більше «диво» у вигляді QE3 обсягом $350 млрд., з яких $100 млрд. – сплямується на викуп іпотечних облігацій, а $250 млрд. – державних облігацій. Разом з тим, існує і чимала група скептиків, яка не прогнозує якихось конкретних дій від ФРС з огляду на відсутність дефляційних тенденцій в економіці та особливо напередодні президентських виборів. Якщо так, це може дати досить негативний поштовх ринкам.
Світові лідери на самміті G-20 у Мексиці не порадували конкретикою, обмежившись стандартним комюніке.
Сьогодні зранку торги в Азії проходять змішано. Російський ринок відкрився у нулі, а європейські індекси – з мінімальним ростом. Поки настрої на ринках не сприяють продовженню зростання в українських акціях, тож ми очікуємо переважно нейтральних торгів сьогодні.

Новини

Світовий банк знизив прогнози зростання економіки України на 2013 рік.
2012: 2,5%
2013: 3,8% з 4,0%
2014: 4,0%
Також були покращені прогнози по дефіциту поточного рахунку.
Коментар аналітика: Нейтральна новина. Як правило, МФІ з лагом змінюють прогнози, тому зниження темпів росту ВВП на 2013 рік не стало неочікуваним.

Moody’s знизило кредитний та депозитний рейтинг Райффайзен Банку Аваль з Ba1 до Ba3 з негативним прогнозом.
Коментар аналітика: Нейтральна новина. Зниження рейтингу пов’язане з аналогічною дією щодо материнської структури у зв’язку з глобальним переглядом рейтингів банків агентством.
Оскільки банк не має значних ринкових кредитних зобов’язань (основна частина боргу – перед материнською структурою), необхідність рефінансування відпадає, а тому рейтинг особливого навантаження не несе.

Обсяги переказів банками України грошей у офшори за останні два роки склав $53,4 млрд.
За інформацією зі ЗМІ, за 2010-2011 рр. українські банки перерахували в офшорні зони $53,397 млрд.
1. Кіпр - $51,495 млрд.
2. Британські Віргінські острови – $1,16 млрд.
3. Беліз – $602,945 млн.
Лідери операцій:
1. Приват Банк (І. Коломойський) – $32,717 млрд.
2. ПУМБ (Р. Ахметов) – $3,249 млрд.
3. Надра (Д. Фірташ) – $1,155 млрд.
Коментар аналітика: Дуже цікава статистика. За тих же два роки (2010-2011) з Кіпру в Україну надійшло $4,1 млрд. прямих інвестицій (за 1 кв. 2012 надійшов ще $1 млрд.). Ще одним каналом надходжень є кредитний, за яким реальний сектор отримав $8,6 млрд. надходжень за два роки, однак НБУ, на жаль, не дає розбивку по країнах.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підвищило довгостроковий рейтинг компанії «Інтерпайп» з позначки RD до В-. Прогноз рейтингу – стабільний.
Агентство пояснює це закінченням перемовин Інтерпайпу щодо реструктуризації єврооблігацій, крім того, зазначає стійкість ринкових позицій Інтерпайпу (ринок безшовних труб та залізничних коліс) та конкурентну структуру собівартості продукції компанії.
Коментар аналітика: Нейтральна новина. Інтерпайп поступово повертає собі довіру рейтингового агентства, але довіра інвесторів поки що відсутня.

«Інтерпайп Україна» заключила контракти на поставку сталевих труб:
- на суму 6,332 млн. грн. з газопостачальною компанією «Дніпропетровськгаз» (термін поставки: протягом 12 міс.);
- на суму 287,868 млн. грн. з «Укргазвидобуток» (до 2013 року);
Коментар аналітика: Позитивна новина, яка навряд чи знайде відображення у ціні акцій інтерпайпівських заводів через слабку ліквідність останніх на фондовому ринку.

Скачать документ

Источник: КИНТО

Другие обзоры рынка от КИНТО


Компании

все компании