Аналітика від компанії «КІНТО»



12 червня 2012 года
КИНТО

Учорашній день підтвердив відому ринкову приказку «купуй на чутках, продавай на фактах». Початкова радість і бурхлива реакція на новину про запит Іспанії про допомогу швидко минули, і інвестори почали перейматися перспективами Італії та майбутніми виборами у парламент Греції. Основний нинішній індикатор настроїв – дохідність 10-річних іспанських облігацій виросла до попередніх максимумів в районі 6,51%, а дохідність аналогічних італійських облігацій вперше з січня перевищила 6%. Під впливом цього акції активно почали втрачати здобутки. Так, якщо європейська сесія ще зуміла завершитися у нулі, то американська відзначилася падінням індексу S&P 500 на 1,3%.
Український ринок зростав у максимумі на 11%, однак під завершення торгів, ріст скоротився до 4,85%. Зростання ринку відбулося по широкому спектру акцій і на найвищому за 2 місяці обсязі торгів. Ймовірно, дрібні інвестори швидко включилися у гру на підвищення, як тільки побачили ранішнє ралі на світових ринках. Однак сьогодні ми можемо побачити зворотну реакцію, коли ринок аналогічно швидкими темпами падатиме під впливом бажаючих вийти з позицій. Загалом, зниження на відкритті підтверджується азійською сесією, яка зранку дає сигнал про негативні настрої на ринках. Важливих макроекономічних даних сьогодні не очікується, тож інвесторам нічого не залишається, як «смакувати» вчорашні новини про Іспанію та майбутні про Грецію.

Новини

За результатами травня в Україні зафіксована дефляція. ІСЦ знизився на 0,3% м/м і на 0,5% р/р.
Індекс цін виробників показав найнижче зростання у річному вимірі з 2009 року – 4,3% р/р.
Коментар аналітика: У річному вимірі ціни знизилися вперше з 2002 року. Основним чинником зниження цін стало понад 4-відсоткое падіння цін на продовольчі товари, які в структурі ІСЦ займають 52%.

ЗВР у травні знизилися на $0,9 млрд. до $30,758 млрд.
(рис. 1)
Коментар аналітика: Зниження стало наслідком 3-х факторів.
По-перше, у травні Україна виплатила близько $650 млн. МВФ.
По-друге, через негативний курсовий ефект. У травні світові валюти різко знижувалися проти долара. Відповідно, частка недоларових резервів у структурі ЗВР знецінювалася.
По-третє, погіршення дефіциту поточного рахунку через нарощення імпорту для поповнення запасів у секторі торгівлі перед ЄВРО-2012.

Шведський SEB Bank продав український СЕБ Банк О. Адарічу
Коментар аналітика: Хоча сума угоди не розголошується, за оцінками вона є в поточному ринку, тобто за ціною 0,3-0,4 капіталу. Це – приблизно $20-30 млн.
СЕБ банк – черговий банк, який вийшов з України за останні роки. З однієї сторони, це позитивно для банківського сектору, який відчуває надлишок банків, однак з іншої – це демонструє погіршення інвестиційного клімату в Україні, через що іноземні компанії припиняють тут роботу.
Разом з тим, СЕБ Банк має ще один банк в Україні – Акцепт банк. Тому не зовсім зрозуміло навіщо шведам було відмовлятися від профільного банку, залишаючи значно менший за обсягами банк. Можливо, одним із пояснень цьому є принципове бажання залишатися в Україні, однак у значно менших обсягах, ніж раніше.

За даними Інтерфаксу, Крюківський вагонобудівний завод за п’ять місяців 2012 р. випустив 4481 вантажний вагон, що на 3,3% більше порівняно з аналогічним періодом 2011-го.
Завод у травні випустив 1040 вантажних вагонів, що на 51 менше, ніж у квітні. (рис 2)
Також було випущено 28 пасажирських вагонів, що в 5,6 разів більше порівняно з аналогічним періодом 2011 року, в травні випущено 10 пасажирських вагонів.
Коментар аналітика: слабо позитивна новина. Крюківський ВБЗ продовжує працювати на близьких до 100% завантаженості виробничих потужностей, що відповідає нашим очікуванням на найближчі місяці.

Скачать документ

Источник: КИНТО

Другие обзоры рынка от КИНТО


Компании

все компании