Аналітика від компанії «КІНТО»



21 травня 2012 года
КИНТО

Энергомашспецсталь (ENMA), Крюковский вагоностроительный завод (KVBZ)


Протягом більшої частини дня у п’ятницю, 18 травня, український фондовий ринок знаходився у вузькому діапазоні 1110 – 1120 п. За результатами торгової сесії індекс УБ втратив 0,11% вартості, при тому що у першій половині торгів він досягав позначки 1091 п. (що нижче на 2,5% ціни закриття сесії у четвер). Обсяг торгів акціями на ринку заявок УБ знизився порівняно з початком тижня до 10 млн. грн., вітчизняному фондовому ринку все ще притаманна слабка активність. Емітенти з індексного кошику, поділившись порівну, продемонстрували змішану динаміку. Найбільш ліквідні з них – Мотор Січ, Центренерго – знизились на 1,23% та 1,32% відповідно. До них приєднались акції Укрнафти, Донбасенерго, Азовсталі, що також отримали від’ємну доходність. Інші п’ять емітентів індексу УБ зростали, лідерами серед них стали акції банківського сектору: BAVL збільшив курсову вартість акцій на 1,91%, а USCB – на 1,56%. Український ринок продовжує торгуватись на новинах з-за кордону, мало сприймаючи внутрішні корпоративні новини.
У п’ятницю настала черга іспанських банків: після зниження кредитних рейтингів 26 банків Італії, міжнародне рейтингове агентство Moody's понизило рейтинг 16 банків Іспанії, тож наразі їх кредитні рейтинги знаходяться в межах від «Ва3» до «А3». Основний негативний фактор – слабкість банківського сектору в умовах рецесії. Далі слідувало зниження агентством Fitch суверенного рейтингу Греції з «В-» до «ССС».
Крім того, у п’ятничних ЗМІ з’явились повідомлення про розробку Єврокомісією та Європейським ЦБ екстрених сценаріїв виходу Греції з Єврозони, що заперечувалось напередодні. Наступні публікації сповістили про телефонну розмову канцлера Німеччини А. Меркель з президентом Греції, в якій була висловлена ідея про проведення референдуму в Греції щодо членства останньої в Єврозоні, що також було спростовано секретаріатом кабінету міністрів Німеччини.
Зважаючи на зростаючі побоювання кризи в Єврозоні (нестабільна політична ситуація Греції, рецесія Іспанії) та невтішну макростатистику США, світові ціни на нафту демонстрували низхідну динаміку. Так, вартість нафти марки Brent досягла рівня $107 за барель. В негативній зоні завершили тиждень і європейські, і американські фондові індекси: німецький DAX втратив 4,7%; французький CAC – 3,9%; британський FTSE – 5,5%; американські Dow Jones, S&P 500 та Nasdaq – 0,59%, 0,74% та 1,24% відповідно. Крім того, у п’ятницю індекс S&P 500 знизився нижче рівня підтримки 1300 п.
Варто відзначити також п’ятницю, як перший день торгів акціями Facebook, денна доходність за ними склала всього +0,6% (очікувалось +10%). Як повідомлялося раніше, компанія провела IPO, продавши акції на суму $16 млрд. ($38 за 1 акцію). IPO соціальної мережі стало найбільшим серед інтернет-компаній, а оцінка її вартості досягає $104 млрд. При цьому, погляди гравців ринку щодо подальших перспектив компанії Facebook різняться.
На вихідних відбулась зустріч лідерів «великої вісімки» (саміт G-8), які прийшли до спільної думки, що Греція має залишитись в зоні євро.
Сьогодні вранці спостерігається невеликий технічний відскок у зв’язку із перепроданістю більшості світових фондових ринків: ф’ючерси на американські індекси підростають, більшість азійських фондових ринків також. При цьому ф’ючерси на європейські індекси торгуються в «червоній зоні». Сьогодні у центрі уваги будуть дані по обсягах виробництва у будівничому секторі Єврозони та індексу національної ділової активності у США за квітень (ФРБ Чикаго).


Новини


Як раніше повідомляла прес-служба Крюківського ВБЗ, з Казахстаном було підписано контракт на поставку 42 пасажирських вагонів.
У травні додатково оформлено замовлення на випуск ще 7 пасажирських вагонів. На КВБЗ уточнили, що в Казахстан вже поставлено 23 пасажирських вагони, з них 18 – плацкартних, 5 – вагони-купе. В цілому буде виготовлено 18 плацкартних і 24 купейних вагона.
Коментар аналітика: слабо позитивна новина. Більша частина замовлення, 42 із 49 вагонів, уже була врахована нами в ціні акції Крюківського ВБЗ, додаткові сім одиниць значного впливу на зміну ціни не спричинять. Замовлення на пасажирські вагони будуть мати значно більший вплив на вартість підприємства, після зниження обсягів випуску вантажних вагонів, які зараз знаходяться на пікових рівнях.

Скачать документ

Источник: КИНТО

Другие обзоры рынка от КИНТО


Компании

все компании