Аналітика від компанії «КІНТО»31 марта 2020 года
КИНТО

На початку огляду варто згадати про найважливіші події минулого та сьогоднішнього дня.

Україна.

Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроект про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, який є однією із двох попередніх умов для укладення угоди з Міжнародним валютним фондом.

Верховна Рада прийняла закон про ринок землі в другому читанні.

Світові фінансові новини дуже коротко.

Опубліковані дуже сильні економічні дані в Китаї. Індекс менеджерів закупівель, PMI (офіційний) в промисловому секторі показав дуже значне зростання активності в березні в секторі промислового виробництва Піднебесній. Сильний показник опублікований і для сектора послуг.

Ціни на нафту вчора, незважаючи на низький рівень різко пішли вниз і досягли нових мінімумів. На цьому фоні президенти США та Росії за ініціативою американської сторони провели телефонні переговори в тому числі, якщо не в першу чергу, з приводу цін на нафту.

І ще одне. Вчора на фондових біржах західних країн було відновлення.

Тепер до цінової динаміки акцій на українських біржах.

Вчора індекс ПФТС знизився ще на 0,4%.

Перед цим минулої п’ятниці значення індексу ПФТС не змінилось.

Три тижні поспіль індикатор ПФТС дуже послідовно змінюється через день. Крім одного дня, в цей період його негативна динаміка була слабкою.

На фондовий індикатор ПФТС вчора мала вплив одна угода з акціями з індексного кошику українських бірж. Це була вже стандартна для цієї біржі угода з однією тисячею акцій «Донбасенерго». Ціна цих паперів по угодам на кінець дня знизилась на 7,1% до 22,3 гривень за акцію. Однак до розрахунку індексу ПФТС приймають три останні угоди. Ця методика при нечастих угодах дуже суттєво згладжує коливання індексу, що і мало місце вчора.

Біржовий курс акцій «Донбасенерго» також знизився вчора на 7,1% до тих самих 22,3 гривень за акцію.

Також в перший день цього тижня вже традиційно на ПФТС відбулась одна угода по безадресним заявкам з акціями банку «Південний».

Інших угод з пайовими паперами минулого дня на цій біржі не було.

Індекс Української біржі вчора не змінився.

Ці після двох днів росту. Індекс Української біржі минулої п’ятниці підріс на 0,4%, а минулого четверга на 0,6%. Фондовий індикатор Української біржі «скористався» сильним позитивним рухом, який був минулого тижня на світових фондових ринках.

Всього з «індексними» паперами на УБ минулого дня відбулось дев’ять угод з акціями двох емітентів «Центренерго» та «Донбасенерго».

Єдина угода з акціями «Донбасенерго», а це була угода по безадресним заявкам обсягом лише 30 паперів або лише 735 гривень в грошовому вираженні, вчора пройшла без зміни ціни – 24,5 гривень за акцію і тому на значення індексу УБ не вплинула.

З акціями «Центренерго» вчора на Українській біржі була зафіксована одна адресна угода і чотири угоди РЕПО (рахуються, як по дві). Тому угоди з цими паперами на значення індикатору УБ також впливу не мали.

Умовна ціна акцій «Центренерго» по вчорашній адресній угоді склала рівно 8 гривень, так само, як і умовна середньозважена ціна цих паперів по згаданим чотирьом угодам РЕПО. Це при «офіційній» ціні цих паперів на Українській біржі рівно 7 гривень.

Обсяг вчорашньої адресної угоди з акціями «Центренерго» склав 10,4 тисячі гривень в грошовому виражені, чотирьох згаданих вище угод РЕПО – майже 95 тисяч гривень

Також на Українські біржі в перший робочий день цього тижня відбулась одна угода по безадресним заявкам з акціями Миронівського хлібопродукту. Ціна акцій МХП на Українській біржі по цій угоді зросла на 3,8% до 220 гривень за акцію.

Обсяг цієї угоди 10 акцій або 2,2 тисячі гривень.

Вчора ціна акцій МХП на Лондонській фондовій біржі на закритті склала рівно 6,00 доларів США або 168,369 гривень в еквіваленті (при офіційному курсі НБУ на сьогодні 28,0615 гривень за долар США). Це на 23,5% менше, ніж ціна цих паперів на УБ. Чималенька різниця.

Ніяких інших угод з акціями, як і інших значимих змін котирувань в сегменті акцій, минулої п’ятниці на Українській біржі не було.

Українські політичні новини з економічним підтекстом.

Як вже згадувалось вище, вчора Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроект про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, який є однією із двох попередніх умов для укладення угоди з Міжнародним валютним фондом.

За проект закону 2571-д на позачерговому засіданні Верховної Ради в понеділок увечері проголосували 267 нардепів із 226 мінімально необхідних.

Також наступним голосуванням народні депутати підтримали пропозицію про скорочення на половину строків підготовки законопроекту до другого читання.

Верховна Рада 259 голосами прийняла закон про ринок землі в другому читанні і остаточній редакції. Ринок землі в Україні «буде відкрито» з 1 липня 2021 року.

Прийняття цих двох законопроектів важливе, окрім іншого, для отримання допомоги МВФ, яка надзвичайно важлива для України в сьогоднішній непростій ситуації.

Вчора Верховна Рада з другого разу також підтримала кандидатуру нового міністра фінансів України.

Проте Верховна Рада не підтримала запропоновані урядом зміни до держбюджету.

Депутати направили проект змін до бюджету до комітету для підготовки на повторне перше читання і скоротити строки підготовки документу до повторного розгляду.

Нагадаємо новину попереднього дня, що по проекту дефіцит бюджету був збільшений з 2% до 6%. Повідомлялось, що такий дефіцит погоджений з МВФ.

Українські фінансові новини.

Звертаючись до теми державних облігацій України.

Вчора дохідності євробондів України дещо підросли, приблизно на таку саму величину, як знизились днем раніше. Порядок усереднених по кривій дохідності цифр – 0,1-0,3%.

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 30.03.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 13,16% та 10,77%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 30.03.2020: з погашенням 1 вересня 2027 – 10,34%, 1 листопада 2028 року – 11,23%, 25 вересня 2032 року –9,65%.

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 27.03.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 12,64% та 11,06%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 27.03.2020: з погашенням 1 вересня 2027 – 10,12%, 1 листопада 2028 року – 10,99%, 25 вересня 2032 року –9,23%.

Інші джерела дають нижче дохідності, через інші взяті ціни облігацій зі спредів.

Є значна нормалізація дохідностей українських єврооблігацій в останній тиждень. Цьому сприяє заспокоєння ситуації на зовнішніх фінансових ринках, в першу чергу акцій, низькі дохідності суверенних облігацій розвинутих країн, а також перспективи великої допомоги Україні зі сторони МВФ.

Сьогодні офіційний курс гривні зріс на 12 копійок і склав, як вже зазначалось склав 28,0615 гривень за долар США.

Минулого дня, так само, як і у минулі вівторок та середу НБУ в курсоутворення на міжбанку не втручався.

Загальна сума продажу валюти НБУ минулого тижня на міжбанку склала 77 мільйонів доларів США. Цього виявилось достатнім для стабілізації курсу ні відмітці трохи вище 28 гривень за долар США.

Про причину коливань на фінансових ринках, коронавірус.

Статистику по захворюваності на коронавірус в світі можна знайти в реальному часі за посиланням https://www.worldometers.info/coronavirus/, в тому числі в розрізі країн.

Станом на 8-20 сьогодні по Києву кількість офіційно інфікованих цією хворобою в світі склала 785,8 тисяч чоловік, тих хто від неї помер – 37,8 тисяч. В США відповідні цифри 164,25 тисячі та 3,168 тисяч.

Для порівняння є в публічному доступі аналогічна статистика по грипу в США (Centers for Disease Control and Prevention), Центрів з контролю та профілактики захворювань в США — федерального агентства міністерства охорони здоров'я США, 2019-2020 U.S. Flu Season: Preliminary Burden Estimates. В США з 1-ого жовтня 2019 по 21 березня 2020 року, посилання https://www.cdc.gov/flu/about/burden/preliminary-in-season-estimates.htm

Кількість тих хто помер від грипу в США за період США з 1-ого жовтня 2019 по 21 березня 2020 року склала за оцінками CDC 24-62 тисячі чоловік.

Офіційний поточний прогноз по коронавірусу в США 100-200 тисячі смертей та щонайменше 1 мільйон тих, хто захворіє, скоріше кілька мільйонів. Це ймовірно найбільш сприятливий та взагалі найбільш імовірний сценарій, власне за який і йде зараз боротьба. У самому крайньому негативному сценарії (з чотирьох, які розглядаються в цій країні), якби взагалі нічого не робилось, перша цифра могла б зрости до крайніх 2,2 мільйонів (або 1,7 млн.), чого, як і двох інших, несприятливого та не дуже сприятливого варіантів розвитку подій великими силами прагнуть уникнути.

Світові економічні новини.

Як вже повідомлялось вище офіційний індекс менеджерів закупівель, PMI в промисловому секторі Китаю показав потужне зростання, досягши в березні значення 52,0. Це порівнюється з мінімальним значенням 35,7 в лютому поточного року та 50,0, які розділяють зростання та сповільнення економіки.

В той час, як практично всі очікували суттєвого зростання індикатору, показника 52,0 і взагалі вище 50,0 очікувало не так багато економістів та оглядачів. Очікуване середнє значення становило 45.

Фактична динаміка індикатору з січня 2019 року та за прогнозами представлена на Рис. 1 в кінці огляду.

Показник вище 50 однак не означає, що все промислове виробництво повністю відновилось.

У Китаї за станом на суботу близько 98,6% великих промислових підприємств по всій країні відновили роботу, повідомило міністерство промисловості і інформатизації.

При цьому близько 89,9% співробітників повернулися на свої робочі місця.

У Мінпромі відзначили, що 76% середніх і малих підприємств по всій країні також відновили роботу.

У провінції Хубей, найбільш серйозно постраждала від спалаху коронавируса COVID-19, промвиробництво відновилося на 95%, повідомляє агентство «Сіньхуа».

Економісти, які живуть в Китаї, повідомляють усно, що в Пекіні нормальна економічна діяльність майже відновилась, на Півдні потужності працюють на 2/3.

Також дуже непогано виглядає китайський індекс PMI в сфері послуг, значення 52,3. Причина, яку називаються місцеві економісти, прагнення властей країни забезпечити безперебійне постачання товарів як в середині країни, так і закордон.

Що стосується нафти, по що згадувалось. За результатами переговорів минулого дня президенти США та Росії прийняли рішення продовжити переговори.

Світові фінансові ринки.

Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 зріс на 3,35%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 додав 1,3%, а композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM просів на 1,25%.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси мало зростають; на американські незначно, на європейські – в межах 1,5%. Індекс MSCI EM зранку додає 1,4%.

До місцевого українського ринку акцій.

Фондовий індекс УБ вчора не змінився. Що очікує тут нас сьогодні. Побачимо.

Скачать документ

Источник: КИНТО

Другие обзоры рынка от КИНТО


Компании

все компании