Компании

все компании

«Криптовалюта – це не гроші й не валюта», – НБУ зіграв «капітана Очевидність»

18 грудня 2017 року, 13:46
Деякі народні депутати запевняли нас, що криптовалюта отримає правовий статус ще до кінця вересня. Та цього не сталося, хоча надворі вже грудень.
А судячи зі спільної заяви українських фінансових регуляторів – і не станеться. У цьому, 2017 році, – так точно.
У чому ж проблема? Криптовалюта не підпадає під жодні чинні ознаки.
Це не гроші, бо немає банкнот чи монет. Та й взагалі її не банк випускає (а це банкам, звісно ж, це вельми не до смаку). З цієї ж причини це й не електроні гроші.
Також це не валюта, бо немає прив’язки до грошової одиниці жодної з держав.
І це не цінні папери – немає встановленої форми з відповідними реквізитами.
То, може, криптовалюта – це грошовий сурогат? Знову ні, бо відсутня мета виготовлення.
Отже, кожна країна викручується по-своєму. Ось варіанти, які використовуються для ідентифікації криптовалюти іншими країнами:
«товар»,
«платіжний засіб»,
«розрахункова одиниця»,
«нематеріальний цифровий актив»,
«інвестиційний актив»,
«фінансовий актив»,
«окремий вид цінних паперів».
«Також їх ще називають «віртуальною валютою» («virtual currency») та «цифровою валютою» («digital currency»). Однак ці терміни не можна вважати абсолютними синонімами криптовалют, оскільки вони ширші за обсягом. Помилкове і застосування до криптовалют правового режиму валюти виключно через загальновживану назву, що породжує низку правових колізій», – йдеться у заяві.
Водночас регулятори (а це НБУ, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку і Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг) розуміють: питання потрібно вирішувати. Бо операції з криптовалютами громадяни України проводять на власний ризик.
Можна втратити свої гроші через помилку, забуті паролі або шахраїв. Окрім цього, відсутня інфраструктура, аби скрізь розраховуватися криптовалютою. Хоча ось в мережі італійських ресторанів Pesto Café вже приймають біткоіни.
Нині регулятори не називають жодних дат, коли можна було б чекати на розв’язання цього крипторебуса. Єдине, що ми зрозуміли з цієї заяви, – «опрацювання питання правового статусу криптовалют триває». 
І справді, регуляторам, які звикли до ролі такого собі "погонича", залишається лиш розводити розгублено руками у зіткненні з реальністю, в якій існують такі інструменти, як криптовалюти, котрі незалежні від регуляторів та урядів.

По материалам: Svoboda FM





Просмотров: 706
Другие новости